Zaznamenávání snů
Každý během spánku sní. Problém však je, že si většina lidí nepamatuje, o čem jejich sen byl. Mnoho má tedy svůj deník blízko postele, aby své sny mohli zaznamenat hned po probuzení. Sen v sobě skrývá určitou symboliku. Zapomeňte na snáře. Sen si nejlépe vyložíte vy sami. Co pro vás znamenal, co nám chtěl sdělit.
Pak si třeba můžeme zapisovat i jaké je počasí – ač se to zdá úsměvné, dělá to spousta lidí, stačí jen nalistovat a s přehledem vám řeknou, jaké počasí bylo 12.1.2012, viď, mami:-)
Patří sem i rodinná kronika (nebo spolku, týmu, obce).
Výběr tématu je prostě na nás, ovšem celý deník se věnuje jen tomu jednomu tématu.
Nápadníky
Amatérským či profesionálním básníkům, povídkářům či romanopiscům, stejně jako malířům, kreslířům či jiným uměleckým tvůrcům můžeme doporučit, aby si vedli umělecký deník či skicák.
S tím souvisí i můj oblíbený deník na nápady. Vzhledem k tomu, že nás skvělá myšlenka většinou napadne někde nečekaně – třeba na nástupišti vlaku, je fajn mít stále u sebe notýsek na zaznamenávání nápadů.
Deník radosti/úspěchů/vděčnosti
V jistém směru patří k předchozímu bodu, protože si do něho zapisujeme jen jedno téma – to dobré, to hezké, to, co se nám ten který den povedlo. Ovšem tenhle deník nám přináší další obrovské výhody, proto jsem ho zařadila samostatně. Je vědecky dokázáno, že pokud si najdeme pravidelně čas zapsat si každý den to, co nás potěšilo, tak získáme spoustu benefitů do svého života. Od lepšího spánku, méně stresu až po pohodovější vztahy.
Chcete si o něm přečíst více? Tak třeba ZDE.